SIP-Trunk co to jest ?

SIP-Trunk co to jest ?

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o SIP-trunku. Jako właściciel firmy stale szukasz sposobów na obniżenie kosztów i zmianę priorytetów wydatków. Przy wszystkich usługach, którymi zarządzasz (usługi handlowe, usługi wysyłkowe, usługi płacowe itp.), zrozumiałe jest, że nie opanowałeś wiedzy z każdej branży. Być może słyszałeś o SIP-trunku, a może twój przyjaciel oszczędza pieniądze, używając go w swojej firmie, ale chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa, zanim skontaktujesz się z  nami.

SIP-Trunk

Protokół inicjowania sesji lub SIP to sposób na uzyskanie połączenia Voice over IP (VoIP). Jest to protokół warstwy aplikacji do konfigurowania sesji audio i/lub wideo w czasie rzeczywistym między dwoma punktami końcowymi (telefonami). Mówiąc najprościej, SIP to technologia, która tworzy, modyfikuje i kończy sesje z jedną lub kilkoma stronami w sieci IP, niezależnie od tego, czy jest to połączenie dwukierunkowe, czy połączenie konferencyjne z wieloma stronami.

Jak działa SIP-trunk ?

Łącze SIP to wirtualna wersja analogowej linii telefonicznej. Korzystając z łączy SIP, dostawca SIP może podłączyć jeden, dwa lub trzydzieści kanałów do centrali PBX, umożliwiając wykonywanie połączeń lokalnych, międzymiastowych i międzynarodowych przez Internet. Jeśli masz lokalną centralę PBX w swoim biurze, dostawca SIP może się z Tobą połączyć i umożliwić wykonywanie połączeń wychodzących w istniejącym systemie, bez ograniczeń liczby jednoczesnych połączeń.

 

SIP provider ?

Termin „dostawca SIP” ma swoje korzenie w „trankingu SIP”, który jest usługą, która umożliwia firmom łączenie ich wewnętrznych systemów IP PBX z siecią PSTN (Public Switched Telephone Network). Oceniając dostawców SIP, powinieneś:

  • Sprawdź skalowalność, czy możesz dodawać i usuwać trunki SIP w oparciu o rosnące wymagania.
  • Dowiedz się, na co pozwala system przełączania awaryjnego w przypadku awarii zasilania lub sieci w Twojej lokalizacji.
  • Sprawdź, czy dostawca oferuje przenoszenie numerów dla istniejących numerów telefonów, które już masz.

Ile to kosztuje ? 

W zależności od potrzeb czyli ilości wymaganych jednoczesnych połączeń jak i ilości generowanych minut połączeń wychodzących przygotowujemy elastyczne możliwości rozliczeniowe.

Ile jednoczesnych połączeń ?

Ile jednoczesnych połączeń można wykonać za pomocą SIP-trunku ? A co z przepustowością?
Ograniczenie opiera się na przepustowości łącza internetowego. Każde nieskompresowane połączenie wykorzystuje około 85-100 kb/s przepustowości. W większości połączeń internetowych prędkość wysyłania jest zwykle mniejsza, więc przy określaniu liczby połączeń, które obsługuje Twoje połączenie, powinieneś użyć prędkości wysyłania. Jeśli na przykład prędkość wysyłania w Twoim łączu internetowym wynosi 4 Mb/s, maksymalna zalecana liczba połączeń wyniesie 40 (4 000 000/100 000).

Korzyści z usługi SIP-Trunk ?

Korzyści z trunkingu SIP:
Usługa zapewnia wiele korzyści firmom każdej wielkości. Zalety SIP-trunku obejmują:

  • Niezawodność,
  • Oszczędność kosztów,
  • Skalowalność,
  • Niższe koszty utrzymania,
  • Możliwość korzystania z istniejących systemów telefonicznych.

Twoja firma poszukuje operatora VoIP ?  Zapraszamy do kontaktu.

IPTELEKOM
ul. Łyżwiarska 54,
94-124 Łódź

Projekty Centrale PBX VoIP
+48 426 000 000

Formularz kontaktowy Iptelekom