3CX webmeeting – spotkania biznesowe online

3CX webmeeting – spotkania biznesowe online

Potrzebujesz szybkiej, bezpiecznej i profesjonalnej komunikacji video ? System 3cx pozwala na uruchomienie serwera wideokonferencji nawet dla 250 użytkowników. Główne zalety systemu to przede wszystkim brak konieczności inwestycji w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia rozmów video. System udostępniony jest w formie usługi internetowej, użytkownicy końcowi mogą korzystać z narzędzia posiadając różne formy dostępu do Internetu (3G, LTE, wifi, LAN). Komunikacja bazuje na webRTC więc użytkownikom wystarczy przeglądarka internetowa, aby połączyć się z serwerem wideokonferencji niezależnie od systemu operacyjnego i lokalizacji.

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych możliwości platformy do spotkań online.

Zarządzanie konferencją, spotkaniem online z klientem lub pracownikami zespołu odbywa się poprzez panel www.

Do dyspozycji otrzymujemy możliwość korzystania z systemu poprzez smartphone’a.

Proste tworzenie konferencji.

a) w celu utworzenia wideokonferencji wystarczy kliknąć przycisk webmeeting w panelu platformy 3cx,

b) proste zaproszenie użytkowników,

c) poprzez e-mail możemy przesłać zaproszenie do udziału w spotkaniu online,

d) przycisk pozwala skopiować bezpośredni dostęp do spotkania, link możemy udostępniać w różnej formie,

e) przycisk zaawansowanych opcji

 

Poniżej przedstawiamy panel do zarządzania spotkaniem, który użytkownikom daje dodatkowe możliwości:

a) nagrywanie spotkania,

b) screen sharing – czyli udostępnianie widoki swojego pulpitu,

c) zdalna kontrola – czyli możliwość szybkiego serwisu lub pomocy użytkownikowi,

d) udostępnianie plików .pdf np. w celach szkoleniowych, webinaria,

e) czysta kartka

Podczas prowadzonej wideokonferencji mamy możliwość zrobienia screen’a pulpitu. Prowadząc spotkanie można odwrócić rolę użytkowników pomiędzy prezenterem, a gościem. Uczestnicy poszczególnych spotkań mogą brać czynny udział np. poprzez dodawanie reakcji na poszczególne elementy prezentacji.

Oczywiście oprócz zaawansowanych funkcji systemowych platformy video 3CX, które wynikają z ciężkiej pracy programistów i projektantów systemu, nie można zapomnieć o korzyściach, które są stricte związanych z samym biznesem. Bardzo często spotykany w firmach tzw. „brak czasu” osób związanych z biznesem, handlowców, serwisu można bardzo prosto zoptymalizować poprzez wdrożenie platformy do spotkań online. Zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi kontaktu face to face, wypicia przysłowiowej kawy i rozmowy bezpośredniej natomiast można swój codzienne czas zoptymalizować poprzez spotkania online. Zarządzasz zespołem rozproszonym ? Nie szkoda Ci czasu, który tracisz na przemieszczanie się pomiędzy oddziałami, zespołami, lokalizacjami ? Możesz organizować cykliczne spotkania i dzięki wysokiej jakości połączeń HD, być „blisko” zespołu, czuwać nad realizowanymi projektami natomiast oszczędzając bardzo ważny czas.

Pracując w dużej korporacji zapewne bierzesz udział w masie spotkań w sali konferencyjnej z różnymi kontrahentami, podwykonawcami, pracownikami. Według naukowych badań tylko około 20% informacji pozostaje w pamięci osób z poszczególnego spotkania, natomiast w przypadku spotkań online konferencje można nagrać, odtworzyć w przyszłości, wrócić do konkretnego tematu i go powtórzyć. Odtwarzanie kluczowych spotkań pozwala na minimalizację konfliktów, niedomówień projektowych i samego czynnika ludzkiego. Po zakończeniu spotkania nie musimy wracać do naszego biurka i w skrzynce e-mail tworzyć tzw. podsumowań spotkań i uzupełniać systemów CRM wystarczy, że link ze spotkania pojawi się w naszej konkretnej kolumnie w systemie.

System jest przygotowany i bardzo elastyczny co nie determinuje użyteczności tylko i wyłącznie dla dużych międzynarodowych korporacji. System nie posiada opłat za każdego użytkownika, brak miesięcznych abonamentów jedynie nieduża opłata roczna.